• Dla kogo?

    Ten kurs polecamy wszystkim profesjonalistom pracującym w zawodach pomocowych, a także osobom, które szukają drogi do zaprzyjaźnienia się ze swoim układem nerwowym.

  • Gdzie?

    Warsztaty odbywać się będą na platformie Zoom. Linki, a także szczegółowe informacje odnośnie dostępu znajdować się będą na koncie użytkownika w kursie. To pierwszy taki kurs w języku polskim online na żywo z Deb Daną.

  • Kiedy?

    Warsztaty w ramach kursu odbywać się będą w czwartki (18:00 - 21:00) we wrześniu i październiku i listopadzie 2023. Każdy warsztat i sesja Q&A będzie tłumaczony symultanicznie na język polski. Każde spotkanie będzie nagrywane i udostępnione do późniejszego odtworzenia (9 miesięcy).

LCWS

Deb Dana

Deb Dana, LCSW jest autorką, klinicystką i konsultantką specjalizującą się w wykorzystaniu założeń Teorii Poliwagalnej do zrozumienia i poradzenia sobie z konsekwencjami traumy oraz stworzenia sposobów pracy, które honorują rolę autonomicznego układu nerwowego. Stworzyła serię szkoleń klinicznych Rhythm of Regulation i prowadzi międzynarodowe wykłady na temat tego, jak Teoria Poliwagalna wpływa na pracę z osobami, które przeżyły traumę. Jest członkinią założycielką Polyvagal Institute, doradczynią kliniczną Khiron Clinics oraz Unyte. W Polsce nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego wydane zostały jej trzy książki "Teoria Poliwagalna w psychoterapii", "Teoria Poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń" oraz "Zakotwiczeni".

Nawigowanie po układzie nerwowym

Poliwagalne podejście do pracy terapeutycznej

Autonomiczny układ nerwowy znajduje się w centrum naszego codziennego życia, ponieważ kształtuje nasze poczucie bezpieczeństwa i wpływa na naszą zdolność do nawiązywania kontaktów. Teoria Poliwagalna, opracowana przez Stephena Porgesa, dzięki zasadom hierarchii, neurocepcji i koregulacji, zrewolucjonizowała nasze rozumienie działania autonomicznego układu nerwowego. Kierując się Teorią Poliwagalną, możemy zrozumieć i docenić sposoby, w jakie nasze doświadczenia kształtują układ nerwowy oraz ścieżki, które prowadzą do uzdrowienia. Chroniczny stres i trauma przerywa rozwój autonomicznej regulacji i uniemożliwia tworzenie obwodów bezpiecznego połączenia. Bez interwencji, adaptacyjne reakcje na przetrwanie stają się nawykowymi wzorcami autonomicznymi, a ścieżki połączenia zastępowane są wzorcami zachowań obronnych. Z zaktualizowaną mapą obwodów autonomicznych, które leżą u podstaw zachowań i przekonań, zyskujemy nowe zrozumienie charakterystycznych dla okresu posttraumatycznego stanów nadpobudliwości, hiperwrażliwości, odłączenia czy odrętwienia. Znając zasady Teorii Poliwagalnej potrafimy skutecznie towarzyszyć naszym klientom w przejściu od adaptacyjnych reakcji na przetrwanie do autonomicznie regulowanego stanu bezpieczeństwa, którego osiągnięcie jest niezbędne w procesie powrotu do zdrowia. Ta seria warsztatów łączy dydaktykę z praktyką oraz wspiera uczestników w rozwijaniu ucieleśnionego rozumienia zasad organizujących Teorię Poliwagalną i włączaniu tych zasad do pracy terapeutycznej z drugim człowiekiem.

Po zakończeniu szkolenia będziesz potrafić:

  • Opisać hierarchię autonomiczną i emergentne właściwości stanów poprzez proces mapowania autonomicznego.

  • Wyjaśnić, jak neurocepcja kształtuje zachowanie.

  • Zastosować strategie, które wykorzystują współregulujące ścieżki Układu Zaangażowania Społecznego w pracy z klientem w celu poprawy efektywności terapii.

  • Zidentyfikować i przerywać wzorce obronne oraz kształtować układ w kierunku połączenia.

  • Wykorzystywać pytania przewodnie terapii opartej na zasadach poliwagalnych do podejmowania decyzji w trakcie procesu terapeutycznego.

Harmonogram

Szkolenie składa się z czterech trzygodzinnych sesji online na żywo oraz sesji "Pytania i Odpowiedzi" tłumaczonych symultanicznie na język polski.

Kurs łączy dydaktykę z praktyką oraz wspiera uczestników w rozwijaniu ucieleśnionego rozumienia zasad organizujących Teorię Poliwagalną, oraz w włączaniu tych zasad do pracy klinicznej. 

Spotkanie 1:  czwartek, 14.09.2023, godz.: 18:00-21:00 - Poruszanie się po hierarchii autonomicznej

Spotkanie 2:  czwartek, 21.09.2023, godz.: 18:00-21:00 - Proces neuropercepcji 

Spotkanie 3:  czwartek, 12.10.2023, godz.: 18:00-21:00 - Koregulacja i układ zaangażowania społecznego 

Spotkanie 4:  czwartek, 19.10.2023, godz.: 18:00-21:00 - Integracja i zastosowanie praktyczne 

Spotkanie 5:  czwartek, 2.11.2023, godz.: 19:00-20:30 - Pytania i odpowiedzi


Sposób płatności:

Możliwa jest płatność przelewem bankowym. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy: [email protected]


W duecie taniej!

Przy jednoczesnym zapisie dwóch osób przywrócimy dla Was naszą cenę "super early bird" - czyli 1 190 zł/osobę! A jeśli już masz swój bilet, ale znasz osobę, która również chciałaby uczestniczyć w kursie? Wspaniale! Ona otrzyma rabat, a Tobie zwrócimy różnicę. Co zrobić, aby skorzystać z tej oferty? Nic prostszego! Wyślij nam maila [email protected], aby otrzymać swój indywidualny kod rabatowy. 

W ramach kursu otrzymasz:

  • Uczestnictwo w zajęciach online na żywo prowadzonych w 100% przez Deb Danę.

  • Dziewięciomiesięczny dostęp do nagrania każdego spotkania

  • Przetłumaczone na język polski prezentacje oraz karty pracy

  • Książkę Deb Dany: "Teoria poliwagalna w psychoterapii" lub "Teoria poliwagalna w praktyce" lub "Zakotwiczeni"

  • Certyfikat uczestnictwa

Książka Deb Dany

Twój niezbędnik w pracy z klientem

W ramach tego kursu otrzymasz również jedną, wybraną przez siebie, książkę Deb Dany. Mamy nadzieję, że dzięki tej opcji wyboru otrzymasz tą, której jeszcze nie posiadasz w swojej biblioteczce. Książka zostanie do Ciebie dostarczona dzięki współpracy z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

NIE WIESZ CZY TEN KURS JEST DLA CIEBIE?

Oglądaj nagranie z bezpłatnego webinaru z Deb Daną, który odbył się 7.06.2023.

Czym jest POLYVAGAL LAB?

W POLYVAGAL LAB znajdziesz zorientowane na praktykę (online) seminaria, warsztaty lub prezentacje ekspertów w dziedzinie Teorii Poliwagalnej. Wszystkie wydarzenia z udziałem ekspertów z Instytutu Poliwagalnego w USA odbywają się zawsze w języku oryginalnym z polskim tłumaczeniem symultanicznym. Formaty te mają na celu zapewnienie zasobów edukacyjnych i szkoleniowych w zakresie Teorii Poliwagalnej i zastosowania jej założeń w różnych kontekstach, w tym w opiece zdrowotnej, terapii, edukacji i rozwoju osobistym. Treści będą obejmować tematy związane z anatomią i fizjologią autonomicznego układu nerwowego, powiązaniami między układem nerwowym a emocjami oraz z praktycznym zastosowaniem Teorii Poliwagalnej w warunkach klinicznych i nieklinicznych. Serdecznie zapraszamy na wiele ciekawych wydarzeń w POLYVAGAL LAB.