• Dla kogo?

    Ten webinar polecamy wszystkim profesjonalistom pracującym w zawodach pomocowych, a także osobom, które szukają drogi do zaprzyjaźnienia się ze swoim układem nerwowym.

  • Gdzie?

    Spotkanie odbyło się na platformie Zoom. Nagrania z webinaru dostępne są 9 miesięcy od dnia rejestracji.

  • Kiedy?

    Webinar odbył się w środę, 7 czerwca o godz. 20:00 i jest tłumaczony symultanicznie na język polski.

LCWS

Deb Dana

Deb Dana, LCSW jest autorką, klinicystką i konsultantką specjalizującą się w wykorzystaniu założeń Teorii Poliwagalnej do zrozumienia i poradzenia sobie z konsekwencjami traumy oraz stworzenia sposobów pracy, które honorują rolę autonomicznego układu nerwowego. Stworzyła serię szkoleń klinicznych Rhythm of Regulation i prowadzi międzynarodowe wykłady na temat tego, jak Teoria Poliwagalna wpływa na pracę z osobami, które przeżyły traumę. Jest członkinią założycielką Polyvagal Institute, doradczynią kliniczną Khiron Clinics oraz Unyte. W Polsce nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego wydane zostały jej trzy książki "Teoria Poliwagalna w psychoterapii", "Teoria Poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń" oraz "Zakotwiczeni".

Nawigowanie po układzie nerwowym

Poliwagalne podejście do pracy psychologicznej i terapeutycznej

Autonomiczny układ nerwowy reaguje na wyzwania codziennego życia informując nas nie o tym jacy jesteśmy ani kim jesteśmy, lecz o tym jak się czujemy. Dąży do tego, by zapanować nad niebezpieczeństwem i stwarza wzorce łączności, zmieniając nasz stan fizjologiczny. Zastosowanie zasad Teorii Poliwagalnej w pracy psychologicznej z drugim człowiekiem może przyczynić się do zwiększenia jej skuteczności. W rezultacie zmieni się również to, jak postrzegamy świat i nasze w nim istnienie. Gdy zrozumiemy jak autonomiczny układ nerwowy kształtuje nasze życie będziemy odtąd już zawsze patrzeć na świat oraz relacje z innymi przez pryzmat Teorii Poliwagalnej.

Czym jest POLYVAGAL LAB?

W POLYVAGAL LAB znajdziesz zorientowane na praktykę (online) seminaria, warsztaty lub prezentacje ekspertów w dziedzinie Teorii Poliwagalnej. Wszystkie wydarzenia z udziałem ekspertów z Instytutu Poliwagalnego w USA odbywają się zawsze w języku oryginalnym z polskim tłumaczeniem symultanicznym. Formaty te mają na celu zapewnienie zasobów edukacyjnych i szkoleniowych w zakresie Teorii Poliwagalnej i zastosowania jej założeń w różnych kontekstach, w tym w opiece zdrowotnej, terapii, edukacji i rozwoju osobistym. Treści będą obejmować tematy związane z anatomią i fizjologią autonomicznego układu nerwowego, powiązaniami między układem nerwowym a emocjami oraz z praktycznym zastosowaniem Teorii Poliwagalnej w warunkach klinicznych i nieklinicznych. Serdecznie zapraszamy na wiele ciekawych wydarzeń w POLYVAGAL LAB.