• Dla kogo?

    Ten webinar polecamy szczególnie wszystkim terapeutom traumy, a także praktykom i studentom Somatic Experiencing, jak i wszystkim osobom zainteresowanym tą tematyką.

  • Gdzie?

    Webinar odbędzie się na platformie Zoom. Link do spotkania, a także szczegółowe informacje odnośnie dostępu znajdować się będą na koncie użytkownika.

  • Kiedy?

    Webinar odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia, 19:00-20:30. Każdy uczestnik otrzyma również dostęp do nagrania. Webinar będzie tłumaczony symultanicznie na język polski.

dr

Raja Selvam

Dr Raja Selvam jest licencjonowanym psychologiem klinicznym z Kalifornii, głównym trenerem Somatic Experiencing (SE) dr Petera Levine'a oraz twórcą Integralnej Psychologii Somatycznej (ISP). ISP to podejście terapeutyczne oparte na aktualnych paradygmatach naukowych dotyczących ucieleśnionego poznania, emocji i zachowania w psychologii poznawczej oraz neuronauce poznawczej i afektywnej, a także kilku zachodnich i wschodnich podejściach psychologicznych, somatycznych, energetycznych i duchowych. Dr Selvam wykładał w ponad dwudziestu krajach w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, Azji, na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Dr Selvam pracował z ocalałymi z tsunami i ich terapeutami w Indiach w latach 2005-2006 oraz z ocalałymi z wojny, przemocy, straty i wysiedlenia na Sri Lance i ich terapeutami w latach 2012-2014 po zakończeniu tamtejszej 30-letniej wojny domowej. Dr Selvam jest autorem kilku artykułów naukowych oraz niedawno wydanej książki "The practice of embodying emotions: A guide to improving cognitive, emotional and behavioural outcomes".

Integralna Psychologia Somatyczna i Teoria Poliwagalna

W ten sposób łączą się ...

dr Raja Selvam: "... W mojej pracy wykorzystuję Teorię Poliwagalną do pracy z traumą, zwłaszcza z reakcją zamrożenia, stosując trzystopniowy protokół, który pozwala na etapowe podejście do pracy z traumatycznymi doświadczeniami. Najpierw pracuję na powierzchni z aktywacją narządów w klatce piersiowej, wykorzystując do tego Układ Zaangażowania Społecznego. W następnym kroku na stopniowo głębszych poziomach traumatycznych doświadczeń pracuje z narządami jamy brzusznej, by w dalszej kolejności w pogłębionej pracy terapeutycznej ponownie przejść do narządów klatki piersiowej …"

Czym jest POLYVAGAL LAB?

W POLYVAGAL LAB znajdziesz zorientowane na praktykę (online) seminaria, warsztaty lub prezentacje ekspertów w dziedzinie Teorii Poliwagalnej. Wszystkie wydarzenia z udziałem ekspertów z Instytutu Poliwagalnego w USA odbywają się zawsze w języku oryginalnym z polskim tłumaczeniem symultanicznym. Formaty te mają na celu zapewnienie zasobów edukacyjnych i szkoleniowych w zakresie Teorii Poliwagalnej i zastosowania jej założeń w różnych kontekstach, w tym w opiece zdrowotnej, terapii, edukacji i rozwoju osobistym. Treści będą obejmować tematy związane z anatomią i fizjologią autonomicznego układu nerwowego, powiązaniami między układem nerwowym a emocjami oraz z praktycznym zastosowaniem Teorii Poliwagalnej w warunkach klinicznych i nieklinicznych. Serdecznie zapraszamy na wiele ciekawych wydarzeń w POLYVAGAL LAB.