• Dla kogo?

    Ten Masterclass polecamy szczególnie wszystkim terapeutom traumy, a także nauczycielom i praktykom jogi, jak i wszystkim osobom zainteresowanym tą tematyką. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest wymagana.

  • Gdzie?

    Spotkanie Masterclass odbyło się na platformie Zoom.

  • Kiedy?

    Webinar odbył się we wtorek, 21 marca i był tłumaczony symultanicznie na język polski.

dr

Arielle Schwartz

Dr Arielle Schwartz (PhD, CCTP-II, E-YRT ) jest psychologiem, nauczycielem o międzynarodowej renomie, instruktorem jogi i wiodącym głosem w kwestii leczenia PTSD i złożonej traumy. Jest autorką pięciu książek, w tym "The Complex PTSD Workbook", "EMDR Therapy and Somatic Psychology" oraz "The Post Traumatic Growth Guidebook". W Polsce nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego została wydana jej książka "Złożony zespół stresu pourazowego". Dr Schwartz szkoli terapeutów w zakresie stosowania EMDR, psychologii somatycznej, terapii pracy z częściami oraz interwencji opartych na mindfulness w leczeniu traumy i złożonego PTSD. Jej nauczanie cechuje zrozumienie, pasja, życzliwość, współczucie, radość, a także zwięzły sposób mówienia o bardzo złożonych tematach. Jest założycielką Center for Resilience Informed Therapy w Boulder w Kolorado, gdzie prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną, superwizję i konsultacje. Dr Schwartz od ponad dwudziestu lat jest nauczycielem jogi, wierzy więc, że podróż do uzdrowienia po traumie jest przebudzeniem duchowego serca.

Terapeutyczna Joga i Teoria Poliwagalna

Tego nauczysz się podczas Masterclass...

Podczas Masterclass dr Arielle Schwartz podzieli się z Tobą łatwymi narzędziami, które pozwolą Ci obudzić Układ Zaangażowania Społecznego, na który składa się najmłodsza część nerwu błędnego. Dr Arielle Schwartz podzieli się z Tobą wiedzą naukową o tym, jak nerw błędny pomaga w uzdrawianiu oraz przeprowadzi krótką sesję, podczas której pokaże jak odżywić układ nerwowy i uwolnić stres.

Czym jest POLYVAGAL LAB?

W POLYVAGAL LAB znajdziesz zorientowane na praktykę (online) seminaria, warsztaty lub prezentacje ekspertów w dziedzinie Teorii Poliwagalnej. Wszystkie wydarzenia z udziałem ekspertów z Instytutu Poliwagalnego w USA odbywają się zawsze w języku oryginalnym z polskim tłumaczeniem symultanicznym. Formaty te mają na celu zapewnienie zasobów edukacyjnych i szkoleniowych w zakresie Teorii Poliwagalnej i zastosowania jej założeń w różnych kontekstach, w tym w opiece zdrowotnej, terapii, edukacji i rozwoju osobistym. Treści będą obejmować tematy związane z anatomią i fizjologią autonomicznego układu nerwowego, powiązaniami między układem nerwowym a emocjami oraz z praktycznym zastosowaniem Teorii Poliwagalnej w warunkach klinicznych i nieklinicznych. Serdecznie zapraszamy na wiele ciekawych wydarzeń w POLYVAGAL LAB.